top of page
Фото автораІзяславська центральна бібліотека

Ветерани бібліотечної справи

Шановні користувачі!

30 вересня відзначають Всеукраїнський день бібліотек! Свято, яке покликане привернути увагу суспільства до ролі і місії бібліотекаря - навчати орієнтуватися у потоці інформації, допомогти зрозуміти, що бібліотеки єднають світ, а бібліотекарі є хранителями, збирачами духовних скарбів, помічниками і порадниками на шляху до знань.

На сьогоднішній день Україна переживає складні часи, відстоює своє право на вільне, мирне життя на своїй землі. Заклади культури, зокрема бібліотеки, тримають свій інформаційний фронт. Кожен на своєму місці працює задля Перемоги. Ми розпочинаємо цикл нарисів про директорів – ветеранів Ізяславської центральної бібліотеки, які служінню бібліотеці віддали значну частину свого життя. Шкода, що відсутність першоджерел не дає нам змоги відслідкувати долі директорів, які своєю невтомною самовідданою працею в нелегкі часи дореволюційного, постреволюційного періодів, закладали основи майбутньої книгозбірні Ізяславщини. Дещо цікавішим, у плані наявного фактичного матеріалу, для нас, як дослідників історичного минулого закладу, є повоєнний період.

Для фахівців бібліотечної справи буде цікаве довідково-інформаційне видання «Постаті бібліотечної плеяди» про директорів бібліотек Хмельницької області, яке наявне у фонді Ізяславської центральної бібліотеки. Зараз важко переоцінити слід, який залишили в насиченій подіями і доленосними перипетіями історії бібліотеки наші попередники та їм вдалося головне: зберегти спадкоємність у розвитку закладу, розкрити його потенціал і можливості, зорієнтувати роботу на виконання основних функцій і обов’язків провідної регіональної книгозбірні.

Отож перший нарис про Власюка Григорія Якимовича – директора Ізяславської районної централізованої бібліотечної системи (1969-1985 р.р.).

Народився 4 серпня 1923 року в с. Васьківці Ізяславського району. Після закінчення Харківського інституту культури працював завідуючим сільською бібліотекою с. Васьківці. У серпні1969 року призначений на посаду директора Ізяславської центральної районної бібліотеки, на якій пропрацював по листопад 1985 року.

За досягнуті успіхи в роботі районній бібліотеці в листопаді 1973 року присвоєно звання «Бібліотека відмінної роботи».

З 1971 по 1978 роки за сумісництвом виконував обов’язки зав. відділом культури. За високі показники в роботі, за досягнуті успіхи в оглядах конкурсах Ізяславська районна бібліотека неодноразово відзначалась перехідними червоними вимпелами, грамотами Всесоюзного і Республіканського оргкомітетів. У 1976 році центральна районна бібліотека за успішне виконання соціалістичних зобов’язань занесена в Книгу пошани обласного управління культури.

Про Григорія Якимовича можна писати цілу книгу, настільки наповнене його життя незвичними ситуаціями і незабутніми епізодами. Він був вихователем українського співака Василя Зінкевича і вперше вивів його на сцену, дав йому путівку в життя.

За роки трудової діяльності Г.Я. Власюк нагороджений двадцятьма почесними грамотами, в тому числі чотирма грамотами Міністерства культури УРСР. В 70-х роках був занесений на обласну дошку пошани. Учасник Другої світової війни, партизан з’єднання імені Михайлова. За бойові дії нагороджений урядовими нагородами.




3 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page